Co skłoniło laboratorium Inter Cars do wprowadzenia nowej usługi?
 
Inicjatywa wyszła z działu wyposażenia warsztatowego. Dział ten dostaje coraz to więcej zapytań, w jaki sposób i gdzie można wzorcować zakupione w IC klucze. Mając wiedzę o potrzebach klientów i wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom chcemy wdrożyc nową usługę. Zaoferujemy naszym przyszłym klientom wzorcowanie, kompletny nadzór, dokumentację i przestrzeganie terminów kalibracji kluczy dynamometrycznych. Skoro mamy odpowiednią wiedzę i urządzenia, to dlaczego nie.
 
Dlaczego te momenty sił są tak ważne i po co korzystać z odpowiedniego momentu dokręcania, zamiast po prostu mocno dokręcić normalnym kluczem?
 
We współcześnie produkowanych autach używane są materiały o różnych właściwościach. Używanie odpowiednich momentów dokręceń w poszczególnych połączeniach gwintowych zapobiega odkształceniom i zniszczeniom: śrub, gwintów, powierzchni i uszczelek odpowiadających za szczelność. Każdy producent samochodów podaje w instrukcji naprawy dane, do którego połączenia, jakiego momentu dokręcenia należy użyć. Dopiero spełnienie takiego wymagania producenta daje gwarancję poprawnej naprawy i tym samym satysfakcji klienta. Uważam że bez kluczy dynamometrycznych nie da się profesjonalnie naprawiać pojazdów.
 
Po co wzorcować klucze dynamometryczne?
 
Chodzi o to, że klucz przestał być tylko narzędziem warsztatowym ale stał się również precyzyjnym urządzeniem pomiarowo-kontrolnym. Jak każde narzędzie, wykorzystywany jest w różnych warunkach, czy to zima, lato, deszcz, śnieg musi spełnić swoje zadanie. I jak każde narzędzie podlega procesowi zużycia, może nam upaść, może się rozregulować, dlatego bardzo ważne jest przeprowadzenie okresowej kontroli np. co roku w celu określenia wiarygodności. W ramach wzorcowania klient otrzymuje świadectwo wzorcowania, potwierdzające poprawność wskazań, co może na przykład bardzo przydać się w sytuacjach spornych z klientem.
 
Jak długo warsztat musi czekać na oddany do wzorcowania klucz?
 
Szybkość w realizacji zlecanych badań będzie priorytetem. To będzie nasz główny atut, do którego wykorzystamy naszą sieć punktów sprzedaży. W przeciwieństwie do innych laboratoriów nie musimy korzystac z firm kurierskich, które kosztują. W chwili obecnej posiadamy blisko 150 fili Inter Cars. Wystarczy, że klient zainteresowany wzorcowaniem klucza dostarczy go do którejkolwiek z filii. Myślę że jeżeli posłużymy się transportem Inter Cars to czas całej operacji nie powinien przekroczyć czterech dni roboczych.
 
Co z kluczami które nie przejdą wzorcowania?
 
W przypadku kiedy klucz nie będzie spełniał wymagań zostanie sporządzona wycena naprawy i przedstawiona do akceptacji klienta. Po uzyskaniu zgody klienta na naprawę klucz zostanie przekazany do serwisu narzędzi warsztatowych. Lokalizacja serwisu i laboratorium w jednym miejscu nie powinna opóźnić czasu całej operacji.
 
Czy w Laboratorium InterCars można wzorcowac inne przyrządy pomiarowe?
 
W chwili obecnej jesteśmy na etapie wdrażania nowej usługi wzorcowania kluczy dynamometrycznych ale w przyszłości zamierzamy poszerzyć ofertę laboratorium o wkrętaki dynamometryczne. Mamy również w pełni wyposażone stanowisko do wzorcowania suwmiarek, czujników położenia i mikrometrów.
Sprawdź świadczone przez nas usługi lub napisz do nas odnośnie zlecenia wzorcowania badań.